Invitation til 100-års jubilæum

Nørresundby Tennisklub indbyder til jubilæumsreception i anledning af foreningens 100-års jubilæum:

Lørdag d. 27. august 2022 kl. 11-16 i Tennishallen, Lerumbakken 13

Den 23. juni 1922 blev Nørresundby Tennisklub stiftet. Derfor har klubben i år 100 års jubilæum, og det vil vi gerne fejre sammen med nye og gamle medlemmer, repræsentanter for idrætslivet, sponsorer og andre venner af klubben.

Derfor indbyder vi til reception og håber at se dig. Af hensyn til indkøb og planlægning beder vi venligst om tilmelding på nrstc.nemtilmeld.dk.

Programmet nedenfor vil løbende blive opdateret:

11:00: Døre og fadølsanlæg åbner
11:30: Buffeten åbner
12:00: Erik Kristensen fra Aalborg Kommune taler.
13:00: Formandens jubilæumstale
13:30: Vi synger “Blæsten går frisk…” til akkompagnement af Jens Eric Strudsholm.
14:00: Quiz om klubbens historie med fine præmier til de skarpeste. Du kan downloade en tipskupon til print og forhåndsudfyldelse her, eller du kan udfylde en til receptionen. Information om

Løbende:

  • Musikalske indslag
  • Minitennisbane til børnene
  • Buffet, fadøl og sodavand

Gaver? Vi ønsker os et par ekstra indendørs tennisbaner, men det er nok lidt i overkanten til ønskesedlen. Hvis du vil medbringe en gave, så kontakt gerne Kurt Jeppesen, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., for en ønskeseddel. Vi er også altid glade for økonomiske bidrag til de mange ting, som skal skiftes og veligeholdes. Øl, vin, blomster, chokolade og den slags egner sig ikke så godt som gaver til en forening med mange medlemmer.